Naukowe urządzenia do badania skóry

Systemy wielosondowe MPA®

Wszystkie sondy pomiarowe najnowszej generacji są cyfrowe i zapewniają wysoki poziom stabilności oraz elastyczności pomiarów. Każda sonda wyposażona jest w niezbędną elektronikę i może być wykorzystywana na różne sposoby.

cutometer-dual-580

Wiskoelastyczność poprzez zasysanie – Cutometer® dual MPA 580

Od wielu lat Cutometer® uznawany jest w środowisku dermatologów i kosmetologów za doskonałe urządzenie służące do pomiaru elastyczności skóry i wykorzystywane do poparcia najnowszych odkryć w obydwu tych dziedzinach. Zaletą urządzenia jest łatwość użycia oraz precyzja pomiaru w porównaniu z innymi metodami badania elastyczności. Cutometer® MPA 580 (następca urządzenia Cutometer® SEM 575), wyposażony jest w najnowocześniejszą elektronikę i daje możliwość podłączenia innych sond firmy CK do pomiaru skóry.

Systemy wielosondowe MPA® umożliwiają podłączenie następujących sond:

  • Cutometer® dual MPA 580 – Wiskoelastyczność poprzez zasysanie (tylko do MPA 580)
  • Corneometer® CM 825 – Uwodnienie powierzchni skóry
  • Mexameter® MX 18 – Melanina i erytema
  • Tewameter® TM 300 – Przeznaskórkowa utrata wody (TEWL)
  • Skin-pH-Meter® PH 905 – Pomiar pH
  • Skin-Colorimeter CL 400 – Pomiar koloru skóry
  • Skin-Glossymeter GL 200 – Pomiar połysku na skórze, wargach i włosach
  • Skin-Thermometer® ST 500 – Pomiar temperatury skóry i mikrokrążenia
  • Frictiometer FR 700 – Pomiar ocierania skóry

Uwodnienie powierzchni skóry – Corneometer® CM 825

Firma CK opracowała małe, łatwe w użyciu, lekkie, niedrogie urządzenie zasilane baterią – Corneometer® CM 825 – najczęściej używane na świecie urządzenie do pomiaru nawilżenia. Jego dokładność oraz łatwość w użyciu są udokumentowane w setkach badań na całym świecie. Do systemu można dołączyć inne parametry pomiarowe, takie jak pomiar sebum czy pigmentacji/erytemy. Od 1980 roku Corneometer® stanowi powszechnie przyjętą metodę określania poziomu uwodnienia powierzchni skóry w sposób odtwarzalny i dokładny. Jest to najlepiej sprzedające się na świecie urządzenie do pomiaru uwodnienia skóry. Jest to udokumentowane przez liczne wzmianki w literaturze fachowej dotyczącej dermatologii i kosmetologii, gdzie terminy „korneometria” i pomiary uwodnienia skóry są nierozłączne. Dokładność innych narzędzi do pomiaru uwodnienia dostępnych na rynku jest zawsze oceniana według standardu ustanowionego przez Corneometer®.

Sebum na powierzchni skóry – Sebumeter® SM 815

Sebumeter® to najbardziej uznane i skuteczne urządzenie do pomiaru sebum skóry, włosów i skóry głowy. Rozmaite testy in vitro i in vivo oraz porównania z innymi technikami pomiaru są udokumentowane w literaturze i demonstrują znaczenie urządzenia w dziedzinie dermatologii i kosmetologii. Pomiar za pomocą Sebumeter® SM 815 pozwala określić nawet najdrobniejsze zmiany zawartości sebum na powierzchni skóry.

Mexameter-MX-18

Melanina i erytema – Mexameter® MX 18

Oko człowieka rozróżnia kolory położone obok siebie. Jednak w momencie, gdy patrzy się na nie oddzielnie, często nie można dostrzec różnic. Poza tym, sposób, w jaki oko odbiera kolory, zależy od światła otoczenia. Mexameter® MX 18 to bardzo proste, szybkie i ekonomiczne narzędzie do pomiaru dwóch głównych barwników, odpowiedzialnych za barwę skóry: melaninę i hemoglobinę (erytemę). Wiele międzynarodowych badań naukowych demonstruje korzyści tego urządzenia w dziedzinie dermatologii i kosmetologii.

Tewameter-sonda

Przeznaskórkowa utrata wody (TEWL) – Tewameter® TM 300

Pomiar przeznaskórkowej utraty wody (TEWL) jest najważniejszym parametrem dla oceniania sprawności działania bariery wodnej skóry. Od 1990 roku firma CK produkuje jeden z najbardziej uznanych i najlepiej sprzedających się urządzeń do pomiaru przeznaskórkowej utraty wody, Tewameter® TM 210. Wiele międzynarodowych badań naukowych zademonstrowało jego znaczenie w zakresie dermatologii i kosmetologii. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w produkcji urządzeń naukowych do pomiaru skóry, elektronice nowej generacji i bardzo bliskim kontaktom z użytkownikami. Tewameter® TM 300 stanowi gigantyczny krok naprzód w technologii badania skóry. Pomiar wartości przeznaskórkowej utraty wody umożliwia wczesne określenie nawet najdrobniejszych uszkodzeń bariery wodnej skóry.

Nowa metoda pomiaru TEWL – Tewameter  Triple TM 330 T

Sonda Tewameter Triple TM 330T działa na tej samej zasadzie co uznana na całym świecie sonda Tewameter TM 300. Sonda mierzy gradient gęstości parowania wody ze skóry w sposób pośredni przez dwie pary czujników (temperatury i wilgotności względnej) wewnątrz pustego cylindra. Jest to tzw. pomiar w otwartej komorze. Tewameter Triple TM 330T umożliwia przeprowadzenie pomiarów w trzech miejscach na skórze równocześnie. Urządzenie znacznie skraca czas wykonanych badań i zapewnia większą dokładność pomiarów.  Idealnie nadaje się również do pomiarów ciągłych. Możliwość pomiaru w trzech obszarach z użyciem różnych produktów jednocześnie.

Pomiar pH – Skin-pH-Meter® PH 905

Pomiar poziomu pH na powierzchni skóry jest ważnym parametrem dla oceniania jakości płaszcza hydrolipidowego na skórze, szczególnie przy opracowywaniu różnych rodzajów mydła, płynów do oczyszczania czy też detergentów.

Pomiar koloru skóry – Skin-Colorimeter CL 400

Sonda została opracowana specjalnie na potrzeby pomiaru zmian w kolorze skóry. Ma zastosowanie w badaniach kosmetycznych i farmaceutycznych (badania skuteczności produktów przeciwsłonecznych, kosmetyków do makijażu, produktów wybielających, suplementów diety zawierających karoten) i dermatologicznych (np. plamy starcze, zmiany pod wpływem nasłonecznienia, leczenie chorób skóry, itp.).

Pomiar połysku na skórze, wargach i włosach – Skin-Glossymeter GL 200

Skin-Glossymeter GL 200 to szybkie, proste i ekonomiczne narzędzie do pomiaru połysku, szczególnie na skórze. Możliwe są także zastosowania takie jak pomiary na wargach, włosach, zębach i innych materiałach.

Pomiar temperatury skóry i mikrokrążenia – Skin-Thermometer ST 500

Szybkie, łatwe i ekonomiczne narzędzie do pomiaru temperatury skóry do zastosowania wszędzie tam, gdzie przedmiotem zainteresowania są zmiany w temperaturze skóry oraz mikrokrążeniu.

Frictiometer-FR-700

Pomiar ocierania skóry – Frictiometer FR 700

Szybkie, łatwe i ekonomiczne narzędzie pomiaru wartości tarcia na skórze, jak również innych powierzchni (np. tekstylia, papier, itp.).

Probe-Heater®-PR-100

Podgrzewanie sond – Probe Heater® PR 100

Moduł umożliwia wykonywanie pomiarów w znacznie krótszym czasie. Jest to dodatkowe narzędzie służące do wstępnego podgrzania wszystkich sond do pomiarów. Podgrzewa i utrzymuje temperaturę sond na poziomie temperatury skóry (moduł rozgrzewa sondę w zakresie temperatury 28-32°C). Jest to istotne, szczególnie przy dokonywaniu pomiaru przeznaskórkowej utraty wody (TEWL), która stabilizuje się w krótszym czasie.

Obiektywna ocena stopnia ciężkości atopowego zapalenia skóry (OSAAD)

Bardzo proste i wygodne oprogramowanie do pomiaru stopnia ciężkości atopowego zapalenia skóry. Wynik przedstawiający obiektywną, porównywalną wartość, obejmuje ocenę wizualną, pomiar przeznaskórkowej utraty wody oraz uwodnienia. Z oprogramowania mogą skorzystać klienci, posiadający system MPA z Corneometer® CM 825 oraz Tewameter® TM 300. Korzyści: wartości unormowane w celu dokonania oceny stopnia ciężkości atopowego zapalenia skóry, odpowiadające obecnemu „złotemu standardowi” skali SCORAD (skala oceny ciężkości atopowego zapalenia skóry). Ponadto, jest to metoda obiektywnego pomiaru skóry. Wynik przedstawia obszary powierzchni ciała, na których atopowe zapalenie skóry występuje w stopniu łagodnym, ostrym lub w ogóle nie występuje. Dane pacjenta są zapisywane i można je przenosić do programów statystycznych w celu dokonania dalszej oceny.

Pełna fotografia twarzy dla analizy i dokumentowania – VisioFace®  RD

Kamera do wykonywania wysokiej rozdzielczości zdjęć pełnej twarzy. Pomiar jest skoncentrowany na prostej organizacji zdjęć i porównań szczegółowych. Idealne urządzenie dla dokumentacji leczenia i wykonania badań.

Visioline-VL-650

Pomiar makro rzeźby skóry – Visioline® VL 650 (Quantirides)

Visioline® VL650 to idealne narzędzie do obiektywnej analizy bruzd ruchomych i trwałych zmarszczek, takich jak kurze łapki. Jest to dalsze rozszerzenie znanego systemu Quantirides®.

Topografia skóry bezpośrednio ze skóry – Visioscan® VC 98

Wyjątkowa, wysokiej rozdzielczości kamera UV-A powstała specjalnie w celu bezpośredniego zbadania powierzchni skóry. Zdjęcia bardzo wyraźnie pokazują budowę oraz stopień suchości skóry. Razem z foliami Corneofix F 20 i Sebufix F 16 można ocenić rzeźbę i fakturę skóry oraz złuszczający się naskórek – korneocyty oraz sebum. Dzięki wielofunkcyjnemu oprogramowaniu, Visioscan® VC 98 stanowi jedyny w swoim rodzaju system pozwalający prosto, dokładnie i bardzo ekonomicznie określić stan powierzchni skóry.

CutiScan CS 100

To zupełnie nowy system do oceny mechanicznych właściwości skóry (wiskoelastyczność oraz anizotropia). CutiScan oferuje nowy wymiar patrzenia na właściwości mechaniczne skóry. Nowoczesna sonda w unikatowy sposób łączy działanie mechaniczne jak i również obrazowanie. Sonda zbudowana jest z pierścienia zasysającego, który wciąga skórę w sposób jednolity ze stałym podciśnieniem wytwarzanym w urządzeniu CutiScan. Z uzyskanego obrazu wideo tworzony jest wykres, który umożliwia obliczanie interesujących parametrów pomiarowych.

 

Ocena topografii skóry w skali mikro – Skin-Visiometer® SV 700Ocena topografii skóry w skali mikro – Skin-Visiometer® SV 700

Powszechnie znana, dokładna, bardzo ekonomiczna i prosta metoda pomiaru topografii powierzchni skóry za pomocą wiązki cienkiego światła emitowanej z zabarwionego na kolor niebieski silikonu. Bardzo kleisty, dwu-częściowy silikon, wymieszany w próżni w celu uniknięcia pęcherzyków, pozwala wypełnić najmniejsze zagłębienia w skórze, zapewniając ich dokładną reprodukcję.

Sebufix®-F-16_Corneofix®-F-20

Folia Sebufix®

Biała folia, która dzięki mikroporom, po przyłożeniu do skóry, zbiera sebum znajdujące się na jej powierzchni. Sebum zebrane ze skóry widoczne jest w postaci różnej wielkości przezroczystych plamek. Boczne części folii zbierają mniejszą ilość sebum.

Folia Corneofix®

Folia zbierająca korneocyty. Liczba, wielkość oraz grubość korneocytów oznaczają poziom uwodnienia warstwy zrogowaciałej naskórka. Bardzo grube, duże korneocyty można zebrać wyłącznie wtedy, gdy skóra jest odwodniona lub nawet uszkodzona. Na skórze nawilżonej pojawiają się małe, regularne łuski. Folię przykłada się do przeznaczonego do pomiaru obszaru skóry. Oderwanie folii od skóry sprawia, że korneocyty przyklejają się do niej.

Monitorowanie zmian trądzikowych poprzez fluorescencję skóry – Visiopor® PP 34 N

Kamera wykorzystuje specjalne światło UV do fluorescencyjnych wizualizacji zmian trądzikowych.

Mobilny pomiar uwodnienia powierzchni skóry w rzeczywistym środowisku konsumentów – Mobile Data Collector® DC 3000

Małe, łatwe w obsłudze, zasilane bateryjnie urządzenie z sondą Corneometer® do pomiaru uwodnienia skóry, które może być wysłane do ochotników do badań terenowych. Umożliwia zbieranie istotnych informacji w sprawie skuteczności produktów w codziennym użytkowaniu. Jest doskonałym uzupełnieniem klasycznych badań laboratoryjnych. Urządzenie zapisuje do 3000 wartości pomiarowych, które mogą być później odczytane przez podstawowe oprogramowanie, a następnie poddane ocenie statystycznej. Kompletne urządzenie do transportowania w walizce z sondą Corneometer®, czujnikiem do pomiaru warunków otoczenia i oprogramowaniem.

sensorimeter

Połączenie analizy sensorycznej z obiektywnymi metodami pomiarowymi – Sensorimeter SR 100

W związku z szybko zmieniającymi się zwyczajami konsumentów, badania i profile sensoryczne stanowią istotną część sukcesu produktu lub strategii. Aby osiągnąć miarodajne i znaczące wyniki oraz wspomóc proces decyzyjny, badania takie należy przeprowadzać niezwykle ostrożnie. W tym celu, firma Courage + Khazaka electronic, przy współpracy z naukowcami, opracowała Sensorimeter®SR 100. Dzięki suwakowi, w który wyposażony jest Sensorimeter, osoba poddawana badaniu może intuicyjnie odpowiedzieć na przygotowane pytania. Suwak może znajdować się w pozycji od 1 do 100, którą można odczytać na wyświetlaczu LCD, znajdującym się z tyłu urządzenia.

Derma_Unit_SSC_31

Uwodnienie, sebum, pH skóry – Derma Unit SSC3

(3 w 1: Sebumeter®/Corneometer®/Skin-pH-Meter®)

Urządzenie kompaktowe Derma Unit SSC3 mierzy poziom uwodnienia, sebum oraz pH skóry. Jest to połączenie Skin-pH-Meter®, Sebumeter® oraz Corneometer® w jednej obudowie z cyfrowym wyświetlaczem mierzonych wartości, które można zapisać (wraz z danymi personalnymi), wydrukować, a następnie dokonać ich oceny w programach statystycznych. Urządzenie posiada funkcje sprawdzania kalibracji. Jest to idealne narzędzie dla wszystkich naukowców i dermatologów. Ma również istotne zastosowanie w dziedzinie medycyny pracy.

Ultrascan-UC-22

Ultradźwiękowy pomiar grubości i gęstości skóry – Ultrascan UC 22

Spojrzenie 6-8 mm w głąb skóry przy 22 MHz. Łatwe w obsłudze urządzenie ultradźwiękowe przydatne na zakończenie badań parametrów skórnych. Pomiar oparty na falach ultradźwiękowych i wprowadzaniu ich do skóry, co odzwierciedla się w różny sposób w zależności od różnych tkanek. Odbite fale są przekształcane na impulsy elektryczne i przekształcone do obrazu przedstawionego w 256 różnych kolorach.

Pomiar rodzaju pokrzywki – TempTest®

Jedyne na świecie tego typu urządzenie wykorzystywane do określenia rodzaju pokrzywki (zimna, ciepła) oraz  na jakim progu temperatury występują objawy. Główną zaletą TempTest® jest nie tylko określenie rodzaju pokrzywki, ale także określenie temperatury wywołującej  objawy dla określonej  osoby. Dzięki poznaniu indywidualnej temperatury progowej CCU, istnieje możliwość uniknięcia działań niepożądanych. Firma Courage + Khazaka posiada kilka publikacji oraz prezentacji stwierdzających korzyści oraz użyteczność ze stosowania urządzenia.

 

DandruffMeter DA 20 – analiza łupieżu

Łatwa i szybka metoda analizy łupieżu w zakresie jego ilości i rozmiaru. System składa się z urządzenia w którym umieszczony jest pobrany łupież. Kołowo rozmieszczone światła Led równomiernie oświetlają próbkę na ciemnym tle. Kamera o wysokiej rozdzielczości umieszczona nad próbką wykonuje zdjęcie. Łupież oceniany jest pod względem ilości i rozmiaru ( w pikselach i mm²) z podziałem na 9 różnych kategorii wielkości, które mogą zostać określone przez użytkownika.  Urządzenie zajmuje znaczące miejsce w przemyśle kosmetycznym.

MoistureMap MM 100 –  obrazowanie rozkładu wilgotności oraz cech topograficznych skóry.

Jest to urządzenie posiadające czujnik dotykowy, dawniej używany w celu analizy odcisków palców. Czujnik dostarcza informacji graficznych na temat rozkładu nawilżenia na powierzchni oraz mikrotopografii skóry i innych tkanek (tekstylia, rośliny itp.). Czujnik mierzy penetrację pola elektromagnetycznego. Materiał przewodzący, np. woda odzwierciedla sygnał powodując, że wynik pikseli będzie ciemniejszy, podczas gdy materiał nieprzewodzący spowoduje, że sygnał wejdzie dalej, a otrzymany piksel będzie lżejszy w skali 255 szarych poziomów.
Zamiast bezwzględnej wilgotności, MoistureMap wskazuje rozkład uwodnienia na powierzchnię skóry.

Meibometer® MB 560

Meibometer® MB 560 jest unikalnym narzędziem do pomiaru zawartości w płynie łzowym. Pomiar oparty jest na fotometrii sebum. Pasek Meibometer® składający się z taśmy Sebumeter® styka się z płynem łzowym na dolnej powiece. Staje się przejrzysty w odniesieniu do zawartości lipidu w filmie zerwania. Następnie pasek jest włożony do suwaka, a przezroczystość jest mierzona fotokomórką, w której taśma była w kontakcie z płynem łzowym.

 

Pliki

Kompletny katalog naukowych urządzeń do badania skóry PL.

Kompletny katalog naukowych urządzeń do badania skóry EN.

Artykuły

Aparaturowa diagnoza skóry w Cabines 76.